Kraina lodu bajka

Film animowany "Kraina Lodu" miał swoją premierę w 2013 r. Natychmiast podbił serca wszystkich małych dziewczynek, które, nucąc przy tym "Mam tę moc...", marzyły, by zostać księżniczkami, jak główne bohaterki, Anna i Elsa. Został również doceniony przez krytyków, zdobywając aż dwa Oscary - za najlepszy film animowany oraz najlepszą piosenkę filmową ("Let it go", czyli wspomniane już "Mam tę moc" z polskiej wersji filmu). "Kraina lodu" zyskała również tytuł najbardziej dochodowego filmu animowanego w historii kina.
Fabuła filmu inspirowana jest baśnią o Królowej Śniegu i opowiada o perypetiach dwóch księżniczek, sióstr Elsy i Anny. Magiczna moc pierwszej z nich sprawia, że w królestwie Arendelle panuje wieczna zima. Gdy Elsa znika, Anna postanawia odnaleźć siostrę i wyrusza na wielką wyprawę. Towarzyszą jej renifer Sven oraz zabawny bałwanek Olaf.
Na 27 listopada 2019 r. zapowiadana jest premiera kinowa drugiej części kultowego już filmu. Tymczasem możesz powrócić do Krainy Lodu, by wraz z Anną, Elsą i Olafem jeszcze raz przeżyć ich przygody, oglądając pierwszą część filmu online. O tym, które serwisy streamingowe mają film w swojej ofercie, przeczytasz tutaj: https://kino.pinbook.pl/animowany/kraina-lodu-online.