Poradnik

Jak wybrać telefon

 

 

Smartfon to urządzenie, które może Ci pomóc w wielu codziennych sprawach. Możesz dzięki niemu wysyłać maile, robić piękne zdjęcia, a także oglądać filmy. Jak wybrać idealny telefon dla Ciebie?

Jak ekran w smartfonie?

W większości producenci stawiają na coraz większe ekrany w telefonach. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią wygodnie przeglądać sieć oraz czytać na takim urządzeniu. Nowym trendem jest wyświetlacz z wcięciem w jego części. Znajduje się tam zazwyczaj aparat do robienia zdjęć typu selfie. Wpływa to nie tylko na elegancki wygląd telefonu, a także na jego praktyczność. Podczas wyboru nowego telefonu warto zwrócić uwagę na to, czy takie rozwiązanie nam się podoba.

System operacyjny w smartfonach

Do niedawna w telefonach spotykane były trzy typu systemów operacyjnych: Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Ten ostatni należy już do historii. Teraz mamy wybór między dwoma systemami. Przed dokonaniem zakupu warto więc zapoznać się z jednym i drugim. Sprawdzić ich przejrzystość oraz łatwość w obsłudze.

Aparat w smartphonie

Czy aparat w nowym urządzeniu jest dla Ciebie ważny? Jeśli nie, możesz przejść dalej i nie zwracać uwagi na jego parametry. Jeśli jednak wykonujesz wiele zdjęć lub dużo publikujesz w mediach społecznościowych to warto przetestować, który z aparatów najbardziej Ci odpowiada.

Bateria w smartfonie

Wytrzymała bateria w telefonie jest bardzo pożądana. Niestety, przez mnogość funkcji, które posiadają te urządzenia, często baterie nie wytrzymują długo. Zwróćmy także uwagę na to, że i my dużo więcej korzystamy z telefonów. Warto więc zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz czas trwania ładowania.

Wodoszczelne smartfony

Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model jest wodoszczelny. Oczywiście, taka opcja może Ci się nie przydać. Jednak tysiące telefonów na całym świecie właśnie w ten sposób skończyły swój żywot. Abyś mógł się cieszyć dłużej swoim urządzeniem, warto wybrać takie, które stworzone jest z wytrzymałych materiałów.