Poradnik

Jak szukać informacji o firmach?

Chcesz rozpocząć współpracę z daną firmą ale nie jesteś jej pewien? A możesz szukasz nowego dostawcy lub po prostu sklepu, w którym chcesz robić zakupy? W jaki sposób możemy szukać informacji o firmach w Internecie? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. 

Wyszukiwanie przez przeglądarkę 

Pierwszym sposobem jest wpisanie nazwy firmy w wyszukiwarkę internetową. Na co warto zwrócić uwagę podczas przeglądania takich wyników wyszukiwania? Nie liczy się sama obecność. Wejdź na stronę internetową danej firmy i sprawdź jak wygląda. Czy jest schludna? Czy możesz powiedzieć, że Ci się podoba? Sprawdź czy informacje przekazane Tobie w prywatnych wiadomościach pokrywają się z tym co jest na stronie. Następnie zobacz, co pokazują inne wyszukiwania. Może na jednej ze stron są jakieś opinie? A może nazwa firmy występuje na jakim forum? Jeśli szukasz informacji o sklepie, czy dostawcy możesz zawsze wejść na różne strony internetowe i poszukać na nich informacji. W jaki sposób wyglądają przykładowe opinie o danej firmie? Tutaj przykład: https://pinbook.pl/opinie/tesco 

Sprawdź media społecznościowe 

Zanim przystąpisz do współpracy z daną firmą, sprawdź jej media społecznościowe. Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat nie tyle samej firmy, co jej właściciela. Może się okazać, że osoba, która była przemiła w rozmowie prywatnej okazuje się zupełnie inna w mediach społecznościowych. Może na przykład udostępniać treści, które Ci się nie podobają lub takie, które są po prostu wulgarne. Warto wpisać także nazwę firmy w wyszukiwarkę na Facebook'u, aby sprawdzić listę fanów oraz ewentualne opinie o danej firmie właśnie w tym miejscu. 

Oficjalne potwierdzenie istnienia firmy 

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie czy firma na prawe istnieje. Możesz to zrobić na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jeśli dana firma jest w bazie, oznacza to, że faktycznie istnieje. Na niektórych stronach można również sprawdzić czy dana firma nie jest dłużnikiem.