Filmy online gdzie oglądać za darmo

Dobrodziejstwo Internetu pozwala obecnie na oglądanie ulubionych produkcji bez żmudnego oczekiwania na kolejny odcinek. Portale z filmami online oferują seriale i filmy z lat rzadko spotykanych w znanej "kablówce". Co obecnie jest najbardziej popularne? Oto krótki przegląd platform dostępnych na polskim rynku.

Netflix

Znany wszystkim serwis, który posiada własne, oryginalne produkcje (przeznaczone tylko dla subskrybentów). Baza Netflixa stale się aktualizuje. Platforma jest odpowiedzialna m.in. za kultowe seriale: House of Cards, Stranger Things, The Crown oraz Elite. Posiada również wiele produkcji filmowych o różnorodnej tematyce. Oglądający porusza się po stronie w sposób intuicyjny. Do wyboru ma sekcje: "najczęściej oglądane", "premiery" oraz możliwość wyszukiwania produkcji po gatunku lub tytule.

HBO GO

Drugi z potentatów, który słynie z filmów oraz seriali oryginalnych. HBO na pewno kojarzy się widzom z: Grą o Tron, Westworld, Czarnobylem oraz Wielkimi Kłamstewkami. Serwis ma w ofercie filmy oraz seriale dla każdego, podzielone według gatunków. Poruszanie się po nim przypomina konkurencyjny Netflix.

Amazon Prime Video

Rozwijająca się platforma, która jednak ustępuje dwóm głównym "hegemonom" na rynku. Amazon dotarł do Polski dopiero w 2016 roku, a popularność zyskał w roku ubiegłym. Posiada wiele oryginalnych produkcji. Widzowie często podkreślają, że są one bardzo dopracowane.

"Polskie podwórko"

W ofercie filmów online można wspierać lokalne platformy. Bardzo znane jest CDA Premium, które umożliwia obejrzenie "świeższych" produkcji od podstawowej wersji serwisu. Ogromną bibliotekę posiada również vod.pl (zawierające treści z playera oraz Ipli). Swoją autorską propozycję przygotowała Telewizja Polska. Znajdują się na niej produkcje TVP, które widz mógł w trakcie dnia przegapić.

Warto wspomnieć jeszcze o WP VOD oraz chili a także https://film.pinbook.pl . Pierwszy portal reklamuje się jako internetowa telewizja z dostępem do biblioteki filmów, drugi dopiero raczkuje wśród polskich widzów. Ciekawostką jest fakt, że w chili filmy można pobierać "na potem".