Baza numerów online

Dowiedz się, kto próbuje się z Tobą skontaktować

Każdego z nas spotyka czasem taka rzeczywistość, w której na ekranie telefonu widnieje połączenie od nieznanego numeru. Człowiek, zazwyczaj wtedy zastanawia się, kto kryje się za ciągiem tych kilku cyfr i czy nie jest to przypadkiem operator call center lub oszust.

Idealną pomocą w takiej sytuacji jest specjalna strona internetowa, która zawiera różne numery telefonów, zarówno komórkowych jak i stacjonarnych i może pomóc w rozpoznaniu numeru. Może sprawić abyśmy poczuli się bardziej spokojnie i komfortowo.

Nieznane połączenia

Posiadanie w domu książki telefonicznej, jest w dzisiejszych czasach bardzo rzadkie. Jednak dzięki takiej książce mogliśmy kiedyś, dowiedzieć się, kto dzwonił do nas z nieznanego numeru telefonu a także, mogliśmy znaleźć numer telefonu do danej osoby. Obecnie prawie każdy z nas posiada telefon komórkowy, dlatego popularność telefonów stacjonarnych znacząco spadła. Wcześniej w książce telefonicznej mogliśmy znaleźć numer konkretnej osoby, jednak dzisiaj nie ma książek telefonicznych, w których znajdowałby się spis wszystkich numerów komórkowych. Osoby, kupujące w sklepie kartę SIM i wykonujące połączenia, nie były nigdzie zarejestrowane i nie można było znaleźć, właściwego użytkownika danego numeru telefonu. Ostatnio natomiast, za sprawą nowych ustaw telekomunikacyjnych, zostały zmienione zasady autoryzacji numerów. Każdy numer powinien zostać zarejestrowany, aby było wiadome, do kogo należy.

Lista numerów telefonów

Co zrobić, gdy nie wiesz, kto dzwonił? Sprawdź anonse towarzyskie na Pinbook.pl

Kiedy nie wiesz, kto dzwoni, możesz skorzystać z jednej ze stron internetowych, która posiada bazę numerów komórkowych. Na takiej stronie znajdują się numery, razem z podstawowymi informacjami o danej osobie. Najczęściej jest to imię i nazwisko posiadacza danego numeru telefonu. Tak, więc w sytuacji, gdy zadzwoni do ciebie ktoś, kogo numeru nie znasz, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ten nieznany numer i kliknąć Wyszukaj. Wynik pokaże się natychmiastowo. W Polsce lista numerów komórkowych jest bardzo długa, dlatego ciężko jest zebrać je wszystkie w jednym miejscu, stąd też może się zdarzyć, że nie wszystkie numery będą w bazie.

Na szczęście strony tego typu są na bieżąco aktualizowane, byś za jakiś czas mógł sprawdzić, kto dzwonił, bez względu na to, jaki to będzie numer. Taka forma sprawdzania oprócz tego, że jest wygodna, jest też bardzo bezpieczna. Może przydać się szczególnie osobom starszym, które obawiają się, że dzwoniący nieznany numer może należeć do oszusta. W większości przypadków tak się nie zdarza, jednak każda osoba poczuje się pewniej, wiedząc, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Szczególnie, że takie sprawdzenie zajmie dosłownie kilka chwil, a efekt będzie naprawdę zadowalający.