Nieznane połączenia

Czyj to numer? Jak możesz sprawdzić kto do mnie właśnie dzwoni?

Dużo osób pewnie często zadaje sobie te dwa powyższe pytania. Każdemu zdarza się tak, że na ekranie naszego telefonu pokazuje się nam nieznany lub zastrzeżony numer. Przeważnie pierwsza myśl w naszej głowie to właśnie „Czyj to numer?”. Co wtedy zrobić? Jakie kroki podjąć żeby sprawdzić taki numer?

Co zrobić gdy nie wiemy czyj to numer telefonu?

W przeszłości i to nawet niedawnej taka sytuacja była prosta bo wszędzie można było znaleźć książkę telefoniczną w której były spisane wszystkie numery telefonów z danymi konkretnych osób. Dziś istnieje większa ochrona danych osobowych i nie ma już dostępnych takich ogólnych list kontaktów z numerami i nazwiskami.

Często pewnie słyszeliście od znajomych lub znaleźliście takie informacje w Internecie, że istnieją specjalne aplikacje, które pozwalają sprawdzić kto dzwonił z danego numeru. Tak to prawda, ale mają one jeden bardzo ważny minus. Przy takich aplikacjach jest tak zwane call center. Jest to centrum osób, które przekazują informacje. Czekanie na takie dane może trwać naprawdę bardzo długo i może to wiązać się z kosztami, które przyjdzie nam ponieść. Jeśli się ich nie obawiamy to wypróbowanie takiej aplikacji jest możliwe, ale tego nie polecamy.

Możemy także oczywiście oddzwonić czy wysłać sms’a na dany numer, ale to może wiązać się z wieloma różnymi nieprzyjemnościami.

Są także aplikacje, które pozwalają nam sprawdzić numery telefonów, nawet tych prywatnych. Ich bazy zawierają nawet do trzech miliardów numerów z całego świata.

Obce numery telefonu

Obce numery

Numery których nie ma w naszej książce kontaktowej budzą wiele obaw. Obawy są te słuszne, ponieważ na świecie jest wielu oszustów i instytucji, które mogą obciążyć nas dużymi kosztami za pomocą takich połączeń.
Takie numery mogą być bardzo groźne, więc należy być tego świadomym. Osoby wykorzystujące numery do oszustw są zawsze bardzo przebiegłe, więc pewne jest jedno – nie należy odbierać nieznanych numerów!

Numery zagraniczne

Już kiedy na naszym telefonie pojawia się obcy numer zaczynamy się zastanawiać czy odebrać. Sytuacja wygląda dużo gorzej gdy dzwoni do nas numer zza granicy. W takich sytuacjach lepiej chuchać na zimne.

Ostatnio dużo mówi się o zagrożeniach na świecie, ale zagraniczne numery nie są wymieniane, a mimo to mogą przynosić one równie wielkie straty!

Radzimy więc by nigdzie nie podawać swojego numeru telefonu, ponieważ narazimy się nie tylko na głupie żarty, ale mogą nas też czekać duże koszty jeśli trafimy na sprytnego oszusta z drugiego końca świata.

Jak sprawdzić kto dzwonił?

W Internecie można na szczęście łatwo znaleźć kierunkowy z miejscem jego pochodzenia. Dobrą informacją jest też to, że nowe telefonu pokazują kraj pochodzenia danego numeru.

Warto też korzystać z wyszukiwarki google, można tam znaleźć przydatne strony na których ludzie umieszczają nieznane numery telefonów oraz dodają opinie na ich temat. Może tam nie być wszystkiego, ale mimo to jest to naprawdę dobre źródło informacji.